Заміна масла – чому так важливо доглядати за двигуном автомобіля

Однією з найважливіших робочих рідин у нашому автомобілі є моторне масло, яке відповідає за правильну роботу силового агрегату. Термін служби нашого автомобіля залежить від його якості та частоти заміни. В ім'я принципу "не змастиш - не поїдеш" варто заздалегідь подбати про заміну масла.

Як часто слід міняти моторне масло?

Інтервал заміни масла встановлюється виробником автомобіля, та інформацію про це можна знайти у сервісній книжці. Десяток-другий років тому стандартно масло змінювали кожні 10-15 тисяч. км. В даний час в останніх моделях автомобілів виробники стали використовувати т.зв. збільшені міжсервісні інтервали (тривалий термін служби), які рекомендують міняти масло кожні 30 000 км. Звичайно, це зразкові пробіги, адже від того, як часто потрібно міняти масло, залежить те, як експлуатується автомобіль.

Як виглядає типова експлуатація автомобіля?

Слід пам'ятати, що робота автомобіля залежить від багатьох факторів. Це, наприклад, стиль керування або мета використання автомобіля. Іншими словами, чи використовуємо ми автомобіль в особистих чи комерційних цілях. В останньому випадку у автомобіля набагато менш сприятливі умови роботи.

Якщо ми використовуємо автомобіль в основному в місті, проводимо час у пробках, а більш довгі та динамічні траси зустрічаються рідко, то масло слід міняти приблизно кожні 8-10 тисяч. км. Особливо болючим для двигуна є маршрут робота-будинок, так як на коротких дистанціях масло не може досягти своєї робочої температури і починає швидше втрачати свої змащувальні властивості.

Однак, якщо ми частіше подорожуємо довгими і обтяжливими маршрутами або система мастила має велику ємність, частота заміни масла може становити близько 15 тисяч. км. https://hyundai-aria.com/

При використанні автомобіля в особистих цілях масло та фільтри слід міняти не рідше одного разу на рік.

Наслідки не заміни масла

Якщо частота заміни масла занадто рідка, масло втрачає свої змащувальні властивості та в'язкість. При цьому зменшується кількість добавок, що збагачують, зменшується лужне число і в ньому накопичується сажа.

Це може призвести до пошкодження газорозподільного механізму. Тоді можуть вийти з ладу підшипники турбонагнітача і, нарешті, може заклинити колінчастий вал або поршні. Ремонт цих пошкоджень може коштувати десятки тисяч гривень. Вони не відбуваються так швидко, якщо водій піклується про належне обслуговування транспортного засобу та часту заміну масла.

Заміна масла - міфи

Неважливо, часто чи зрідка ми користуємося автомобілем, масло потрібно міняти і в цьому немає жодних сумнівів. Крім зношування в процесі експлуатації, масло також втрачає свої властивості за рахунок старіння. Отже, якщо ми хочемо довгі роки насолоджуватися справним автомобілем, варто витратити кілька сотень гривень на заміну масла щорічно, а не кілька десятків тисяч гривень на ремонт двигуна.

Заміна масла в двигуні у Львові: ціна, вартість

Для запису на заміну масла у Львові телефонуйте на ном.: 0 800 603 555 або 097 29 63 800. Арія Моторс. м. Львів, Городоцька, 306.