Безпечна швидкість – ознака майстерності водія


У жовтні головною темою національної інформаційної компанії H-Road стали особливості та важливість дотримання безпечної швидкості руху.

➤Автосалон Hyundai на Городоцькій, 306 | Арія Моторс | Автосалон Хюндай Львів: модельний ряд, ціни, купити |Нові автомобілі Hyundai у Львові - фото 6  

Перевищення швидкості – одна з найчастіших причин аварій на дорогах України. За даними Інформаційного порталу Національної поліції України тільки за дев'ять місяців 2017 року в країні зареєстровано 20 185 дорожньо-транспортних пригод, причиною яких стало недотримання безпечної швидкості руху. В 3 444 ДТП постраждали люди: 4 684 отримали травми, у 455 людей лихацтво водія за кермом забрало життя.

Варто нагадати, що рух з безпечною швидкістю – це не тільки дотримання всіх обмежень, установлених Правилами дорожнього руху України та дорожніми знаками. Це передусім коригування швидкості руху залежно від ситуації на дорозі. Безпечна швидкість – та, за якої у водія є можливість безпечно керувати автомобілем і контролювати його рух під час конкретних умов. Наприклад, у дощ, снігопад або під час обледеніння помітно збільшується гальмівний шлях, і для безпеки руху потрібно знизити швидкість, навіть якщо правила та знаки дозволяють їхати швидко.

При цьому важливо враховувати стан автомобіля й адекватно оцінювати кваліфікацію та самопочуття водія. Якщо не в порядку гальмівна система або зношені шини, гальмування займає більше часу – не варто випробовувати долю й тиснути на газ. І слід пам'ятати, що в середньому людина натискає на педаль гальма через 0,5-1,5 секунди після того, як була помічена небезпека. Це в нормальних умовах, якщо ж водій втомився або погано себе почуває, час реакції помітно збільшується. І в цьому випадку швидка їзда може призвести до трагічних наслідків, особливо якщо враховувати, що перевищення швидкості не лише підвищує ймовірність ДТП, а й погіршує наслідки аварії, призводить до більш важких травм.

З огляду на актуальність проблеми для України, національна інформаційна кампанія H-Road, яку започаткувала компанія «Хюндай Мотор Україна», робить акцент на важливості дотримання безпечної швидкості руху та запрошує всіх відповідальних водіїв з 24 жовтня по 8 листопада пройти в Мережі онлайн-тестування та перевірити, чи добре вони знають діючі правила щодо швидкості руху.

«Інтенсивний ритм життя – реальність сучасного суспільства: потрібно встигнути все й скрізь. На допомогу приходять технології та пристрої, зокрема автомобілі. Однак якраз у випадку з авто важливо поспішати з розумом, зважуючи ризики. Навіть незначне перевищення безпечної швидкості руху, особливо в умовах несприятливої дорожньої обстановки, може обернутися трагедією. У кращому випадку людина втратить ще більше часу, ніж хотіла виграти, натискаючи на газ. Про гірший не хочеться навіть думати. Ось чому важливо вчасно пригальмувати та вирішити: чи виправданий поспіх», – упевнений директор з маркетингу «Хюндай Мотор Україна» Тарас Лопачак.

Н-Road закликає водіїв не тільки дотримуватися встановлених правил швидкісного режиму, а й, перебуваючи за кермом, постійно та всебічно аналізувати ситуацію на дорозі, щоб вчасно вибрати оптимальну для даних умов швидкість руху. Часто саме таке відповідальне ставлення водія за кермом рятує здоров'я та життя. Потрібно усвідомити, що справжня майстерність водія – це не вміння тиснути на педаль газу, а здатність за будь-яких обставин зберігати контроль над автомобілем і ситуацією на дорозі. Помірна швидкість, що не завдає шкоди й не створює незручностей іншим учасникам руху, – ознака зрілості та відповідальності водія, а не недосвідченості та повільності.

Нагадаємо, що всі небайдужі українці можуть висловити свою відданість ідеї відповідальної поведінки на дорогах та дотримання правил дорожнього руху за допомогою спеціально розроблених стікерів і аксесуарів з символікою соціальної кампанії H-Road. Атрибутика продається в дилерських салонах «Хюндай». Всі кошти від її реалізації будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.

➤Автосалон Hyundai на Городоцькій, 306 | Арія Моторс | Автосалон Хюндай Львів: модельний ряд, ціни, купити |Нові автомобілі Hyundai у Львові - фото 7  

Довідка

Національна інформаційна кампанія H-Road

Національна інформаційна кампанія, спрямована на покращення культури водіння та привернення уваги всіх учасників дорожнього руху до особистої відповідальності за дотримання ПДР.

  • Мета проекту – зробити українські міста та дороги кращим та більш безпечним місцем. Інформаційна кампанія реалізується в рамках програми корпоративної соціальної відповідальності компанії «Хюндай Мотор Україна» та триватиме з серпня по грудень 2017 року. Партнер соціального проекту – Національний комітет спорту інвалідів України. Патрульна поліція України підтримує ідею проекту та, в якості експерта, залучається до інформаційних активностей, спрямованих на формування суспільної свідомості щодо необхідності виконання всіх правил дорожнього руху.
  • Інформаційна кампанія передбачає комплекс заходів та активностей, націлених на донесення всім учасникам дорожнього руху - автомобілістам, мотоциклістам, велосипедистам, гіробордистам, пішоходам - важливої інформації щодо правил дорожнього руху в форматі інфографіки, відео, статей, плакатів. Небайдужі українці матимуть можливість долучитися до опитувань та продемонструвати власну відповідальну позицію щодо дотримання правил дорожнього руху за допомогою стикерів та аксесуарів із символікою H-Road.
  • Окрім соціальної місії, кампанія H-Road має благодійну складову: до виготовлення тематичних аксесуарів будуть залучені люди з інвалідністю, що дозволить забезпечити їх роботою, а всі кошти, зібрані від продажу стікерів та аксесуарів із символікою H-Road будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.

Під час першого етапу проекту H-Road у 2016 році кошти від продажу тематичних стікерів та аксесуарів були перераховані на оплату навчання дітей-сиріт актуальним професійним навичкам. Результативність кампанії сприяла розширенню географії: влітку 2017 року проект стартував і в Сербії.